Terug naar Analyses Aandelen

 

5 mei 2013: Imtech uit de FA-portefeuille? Zoektocht naar een aan te schaffen nieuw aandeel.

Algemeen: Fundamentele beleggers dienen de stand van vandaag van een in bezit zijnd aandeel steeds als het begin van een nieuwe start voor het al of niet blijven beleggen te beschouwen.
Een plotselinge neerwaartse koersverandering, zoals bij Imtech op 04feb13 plaatsvond, is op zichzelf geen reden om uit het aandeel te stappen. Het gaat erom of het beleid van het bedrijf wezenlijk van koers is veranderd. Om daar duidelijkheid over te krijgen hebben we actuele informatie nodig. Vandaar dat we niet overhaast uit het aandeel zijn gestapt.

ImtechKrsn----------
Nadere informatie over de gang van zaken bij Imtech verscheen in een serie persberichten in feb, mrt en apr. Pas op 23apr verscheen een uitgebreid bericht met voldoende informatie om een voorlopig besluit te nemen over al of niet aanhouden van het aandeel in de FA-portefeuille.
Het aangekondigde jaarverslag 2012 van Imtech, dat in de tweede helft van april zou verschijnen is uitgesteld tot eind juni 2013. Blijkbaar is er meer aan de hand dan eerst is ingeschat. De CEO en CFO hebben beiden het bestuur van Imtech moeten verlaten en een nieuwe CEO en een CFO zijn benoemd. De afschrijvingskosten van de problemen in Polen en Duitsland blijken rond de M€ 370 te zijn, maar is overkomelijk. In het persbericht van 23apr13 lezen we, dat er een omvangrijke reorganisatie gaat plaats vinden en 1300 banen zullen verdwijnen, maar ook dat er een nieuw managementsmodel wordt geimplementeerd. We lezen verder dat in het eerste kwartaal van 2013 het orderboek op niveau is gebleven, waaruit je zou kunnen opmaken dat er geen orders zijn uitgevallen en voldoende nieuwe orders, zie Imtech's persberichten, zijn binnengekomen.

Een blik werpend op het EoD-koersverloop sinds begin feb2013 zien we, dat de koersen de laatste acht weken boven de 8,3 zijn gebleven. Omdat we in het jaarverslag 2012 graag het voorgaande bevestigd zien, houden we tot het verschijnen van het jaarverslag het aandeel aan met een stoploss op het EoD-niveau 8,3.

Na verkoop van Fugro kan een nieuw aandeel in de FA-portefeuille worden gekocht. Tot nu toe hebben we nog niet keuze kunnen maken uit de kopgroepaandelen. Jammer genoeg zijn momenteel geen Europese aandelen in de kopgroep aanwezig. We willen graag een beetje evenwicht tussen Europese en Amerikaanse aandelen in de FA-portefeuille. We gaan daarom ook kijken naar de 31 aandelen die geen onderdeel van de kopgroep zijn, maar volgens NAIC wel koopwaardig zijn.