Terug naar Analyses Aandelen

 

14 juli 2013: Oracle nipt in de kopgroep en lijkt een mooie kandidaat voor de FA-portefeuille.

In voorgaande mails hebben we o.a. Netapp als eventuele kandidaat voor de FA-portefeuille besproken. Netapp is inmiddels in het neutrale gebied terecht gekomen. Het betekent dus, dat Netapp momenteel correct geprijsd is t.o.v. de intrinsieke bedrijfswaarde.

Tot mijn verrassing verscheen Oracle in de kopgroep, reden om het nader te bekijken.

Oracle----------
Het bedrijf Oracle levert wereldwijd aan kleine tot zeer grote bedrijven administratieve bedrijfsprogrammatuur, -apparatuur en diensten.

De grafiek laat een fraaie SSG zien met zeer stabiele omzet- en WpA-groei, getuige de zeer hoge R-kwadraatwaarden. Ook het gelijk oplopen van de omzet- en WpA-lijnen gedurende de laatste 10 jaren doet de waardering voor het bedrijf alleen maar toenemen.
Een K/W-verhouding van 14 en een meerjarige schuld, %LS, van 23% geven aan dat vertrouwen in het bedrijf gerechtvaardigd is.

Een dezer dagen komt het jaarverslag 2013 uit. Uit wat er reeds bekend is blijkt, dat de omzet vrijwel overanderd is, er een geringe winstgroei is en dat het dividend wordt verhoogd.

Oracle----------
Het koersverloop in de laatste zeven jaren is wisselvallig, maar wel stijgend. Hier zien we dat de beleggers zich sterk door het beursklimaat laten leiden en niet door de intrinsieke waarde van het bedrijf.
We zien ook, dat de fundamentele belegger zich er niet door van de wijs moet laten brengen zolang de bedrijfscijfers geen negatieve signalen afgeven. De fundamentele belegger maakt de heuvels en dalen mee en ervaart dat geduld loont.

Blijkbaar vinden vele beleggers, dat de groei er bij Oracle een beetje uit is en dat de nieuwe producten, waarin cloudcomputing een grote rol speelt, zich nog moeten bewijzen.

Conclusie: Een kans als deze zullen we niet vaak krijgen. We grijpen de huidige kans op het volgens NAIC/CoSA verantwoord kunnen kopen. De huidige koers ligt ruwweg op de lijn van de oplopende laagste koersen.
Komende maandag kopen we aandelen voor bruto rond de €3000.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++