een eenvoudige website generator met rss
Je kan natuurlijk een website maken door met de hand html files te maken. Maar het is eigenlijk toch wel veel werk.
Aan de andere kant kan je een compleet Content Management System installeren en dat gebruiken, en dan heb je heel veel mogelijkheden. Maar dan heb je ook een keuze probleem. Wat zal ik gebruiken? En je hebt een onderhoudsprobleem. Want volgend jaar komt er een nieuwe versie, en je moet upgraden. En je moet uitzoeken hoe al die mooie opties werken. Voor je het weet heb je een extra dagtaak erbij.
Dus ging ik op zoek naar een simpel hulpmiddel, dat ik in een paar dagen kan begrijpen en aanpassen aan wat ik nodig heb. Want ik hou van simpel en eenvoudig, als het om tools gaat. Want ik hoef geen extra dagtaak.
En ik vond makesite. Goed leesbare Python code. Nette CSS. Een RSS feed. Markdown support. Een preview optie. Mijn favoriete datumformaat. Geen toeters en bellen. Git clone. sudo pacman -Syu python-commonmark
. Een paar wijzigingen. Klaar.
Thank you, Sunaina Pai :)