Het honderdjarig bestaan van het eerste jachtaakje van de Gebr. de Boer uit De Lemmer kan natuurlijk niet ongemerkt passeren. De belangrijkste evenementen ter gelegenheid van dit jubileum zijn de feestelijke herwaterlating op de werf van de Fa. Stofberg en Zn te Enkhuizen en het uitgeven van een jubileumboek.
Herwaterlating 12 mei 2007 |
|
Op 12 mei komt Orion uit de winterberging, gepoetst en opgesierd, en gaat, in het bijzijn van (de kinderen van) de eigenaren vanaf 1937, het water in. Daaraan voorafgaande is het festijn nog opgeluisterd door de komst van zeven chinezen uit Xiamen
die op studiereis zijn in Nederland om de mogelijkheden van watersportontwikkeling in de baai van Xiamen te onderzoeken. Ze laten zich niet de gelegenheid ontgaan om met ons op het voordek -het schip nog op de wal- te poseren.
![]() Nadat de chinezen zijn afgereisd spreekt Willem het verzamelde volk toe (een man of 40) waarna iedereen met een glas champagne in de hand toekijkt hoe het schip het water in glijdt. Als het schip ligt komen alle eigenaars(kinderen) aan boord om een oude foto nog eens tot leven te wekken.
|
Publicaties |
|
Begin 2006 vatten we het plan op om ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan een artikel in de Spiegel der Zeilvaart te schrijven, Eén van de oud-eigenaren vindt dat een honderjarige Orion toch wel een boekje waard is. Dat idee moet even rijpen maar zomer 2006 besluiten we een monografie te gaan schrijven, waarin de geschiedenis van het schip natuurlijk veel uitgebreider opgetekend kan worden dan dan in 4 of 6 pagina’s Spiegel. De daarvoor nodige research blijkt een spannende zoektocht met onverwachte ontmoetingen, waarbij de logboeken van Blussé, eigenaar van 1937 - 1955, een sleutelrol vervullen, Het artikel in de Spiegel der Zeilvaart is gepubliceerd in oktober 2007, het boek is in januari 2008 gereed gekomen. |